Za djecu, tete, nastavnike, mame, tate, bake i djedove!
Ova audio slikovnica i njeno klasično ilustrirano izdanje Kambelovska ljubavna priča – Mihovil Cambi i njegova Karmela osmišljene su za djecu u dobi od 5 do 14 godina, a mogu ih slušati i čitati i stariji. Namijenjena je ranome učenju povijesti, umjetnosti, hrvatskog i engleskog jezika, čakavskog narječja, vještini čitanja i još mnogo toga. Ova zvučna inačica slikovnice idealna je za učenje i prepoznavanje bogatstva hrvatskog govornog jezika jer je snimljena u tri verzije: na standardnom hrvatskom jeziku, na čakavskom narječju i u prijevodu na engleskom jeziku. U svim verzijama pripovjedačev glas aranžiran je bogatom zvučnom podlogom, efektima i glazbom. U zvučnoj obradi korišteni su motivi tradicionalne pjesme „Izresla ruža rumena“ iz Kaštela i plesa kvadrilja i otomanske koračnice „Hücum Marşi“.
Radnja priče događa se u primorskom mjestu, današnjemu Kaštel Kambelovcu, u vremenu izgradnje utvrda - kaštela i tadašnjih burnih povijesnih događaja. Glavni likovi su zaljubljeni par Mihovil Cambi i njegova Karmela koji, uz sve nevolje, ostaju zajedno na kraju ove priče. Vjerujemo da će slušanje ove zvučne priče potaknuti vašu ljubav i znatiželju prema povijesti i kaštelanskoj baštini. Najljepše je istovremeno slušati priču i listati slikovnicu koji se tako međusobno ugodno nadopunjuju. Uživajte u njoj!
Autor Mario Klaić rođen je 1958. godine u Splitu, a živi u Kaštel Lukšiću. Radio je kao profesor likovne kulture u Srednjoj prometnoj školi, profesor povijesti umjetnosti u Nadbiskupijskoj klasičnoj gimnaziji u Splitu i obnašao dužnost ravnatelja Osnovne škole u Kaštel Lukšiću. Profesionalno se bavi industrijskim i grafičkim dizajnom. Dugi niz godina bavi se zaštitom i registracijom kulturnih dobara, konzervacijom, restauracijom i obnovom predmeta i objekata visoke spomeničke vrijednosti Kaštela i Republike Hrvatske za što je nagrađen poveljama Društva za očuvanje kulturne baštine Kaštela "Bijaći" 1995. i 2006. godine. Kao član Upravnog odbora Društva "Bijaći", jedan je od sudionika osnivanja prve muzejsko-galerijske ustanove u Kaštelima, Galerije Studin, koja je s godinama prerasla u današnji Muzej grada Kaštela. Od 2001. godine do danas zaposlen je u Muzeju grada Kaštela kao muzejski pedagog, gdje kontinuirano provodi pedagoške i druge projekte. Bavi se zaštitom i očuvanjem, te prezentacijom materijalne i nematerijalne kulturne baštine koju želi prenijeti javnosti, posebno djeci i mladima. Čakavski je pjesnik i izvorni govornik. Autor je niza pedagoških projekata Muzeja, te nekoliko slikovnica, namijenjenih djeci i pedagoškim radnicima.